Webinary

Projekt edukacyjny Życie z Mukowiscydozą ma na celu zwiększenie świadomości na temat życia osób z Mukowiscydozą. Projekt finansowany jest z grantu edukacyjnego firmy Vertex Pharmaceuticals i Pfizer Polska Sp. z o.o.

Vertex
Pfizer
  • Pierwsze kroki z mukowiscydozą – życie po diagnozie

    Opublikowany:

    Nagranie z webinarium: O leczeniu młodszych dzieci po rozpoznaniu choroby opowiada dr n. med. Katarzyna Zybert z Centrum Leczenia Mukowiscydozy w Dziekanowie Leśnym.

    Pierwsze kroki z mukowiscydozą – życie po diagnozie
  • Zdrowie psychiczne w nowej erze leczenia mukowiscydozy

    Opublikowany:

    Nagranie z webinarium: O nowych perspektywach i nadziei, ale również obawach i zagrożeniach związanych ze zdrowiem psychicznym w nowej erze leczenia mukowiscydozy – opowiada dr Urszula Borawska-Kowalczyk, Zakład Mukowiscydozy IMiD, Centrum Leczenia Mukowiscydozy w Dziekanowie Leśnym.

    Zdrowie psychiczne w nowej erze leczenia mukowiscydozy
  • O aktywności fizycznej u chorych na mukowiscydozę w nowej erze leczenia

    Opublikowany:

    Nagranie z webinarium: O aktywności fizycznej u chorych na mukowiscydozę w nowej erze leczenia – opowiada mgr Aleksandra Cichocka, Fizjoterapeutka w Kliniczny Oddział Chorób Płuc, SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym.

    O aktywności fizycznej u chorych na mukowiscydozę w nowej erze leczenia
  • Co warto wiedzieć o genie CFTR?

    Opublikowany:

    Nagranie z webinarium: Co warto wiedzieć o genie CFTR? Podstawy genetyki w mukowiscydozie – opowiada mgr Karolina Kowalczyk, Młodszy asystent diagnostyki laboratoryjnej.

    Co warto wiedzieć o genie CFTR?
  • Holistyczne podejście w żywieniu w Mukowiscydozie

    Opublikowany:

    Nagranie z webinarium: Holistyczne podejście w żywieniu w Mukowiscydozie. Czyli, cała prawda o ważności nie tylko CO jesz, ale JAK jesz.

    Holistyczne podejście w żywieniu w Mukowiscydozie
  • Te ohydne bakterie

    Opublikowany:

    Nagranie z webinarium: O zapobieganiu zakażeniom i higienie w mukowiscydozie, opowiadają mgr Bożena Pustułka i dr n. med. Andrzej Pogorzelski z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce Zdroju.

    Te ohydne bakterie